Notice: Aktuální metoda pro konstruktor třídy WP_Widget není podporována už od verze 4.3.0! Použijte prosím raději funkci
__construct()
. in F:\HostingSpaces\x_chaseart\janulik.cz\wwwroot\wp-includes\functions.php on line 3624
Janulík | Poslanci jednali o rozvoji Břeclavska, hlavním bodem byl obchvat Břeclavi

07.03.2014 Poslanci jednali o rozvoji Břeclavska, hlavním bodem byl obchvat Břeclavi

Břeclav, 7. března 2014 – V pátek 7. března 2014 se na společném jednání setkali poslanci vládní koalice, kteří byli zvoleni za oblast Břeclav. MUDr. Miloslav Janulík z ANO a Ing. Jiří Petrů z ČSSD spolu řešili regionální problematiku týkající se Břeclavska, mezi nimi efektivní využívání evropských dotací, otázky hospodářského rozvoje a zaměstnanosti i podporu zemědělců a vinařů.

Ústředním tématem schůzky se ale stalo dopravní téma výstavby obchvatu Břeclavi. Při řešení palčivého problému největšího města regionu, které je neúspěšně připravováno už od počátku 90. let minulého století, se oba poslanci shodli na společném postupu, který má za cíl zahájit v co možná nejkratším termínu práce na výstavbě dvouproudého obchvatu Břeclavi. K tomu hodlají využít kontaktů na členy vlády, kterou tvoří koaliční strany obou poslanců.

„Není už dále možné, abychom skoro čtvrt století poslouchali jen prázdné sliby a nic se nedělo. Je čas tento problém začít rázně řešit, jde o časovanou bombu, proto jsme po ustavení vlády převzali iniciativu“, uvedl Janulík, který v této záležitosti už jednal s ministrem dopravy Antonínem Prachařem. Podporu vyjádřil také Petrů: „Spojením sil dáváme najevo, že věci přikládáme nejvyšší důležitost, chceme konkrétně pomoci, ne politikařit“, uvedl.

Oba poslanci zároveň vyzvali vedení města Břeclavi ke spolupráci ve věci podpory výstavby obchvatu a zároveň iniciovali další společnou schůzku, ke které přizvali starostu Břeclavi MUDr. Oldřicha Ryšavého.

ČSSD a hnutí ANO se stali vítězi loňských sněmovních voleb, následně spolu vstoupily do vlády. Zatímco sociální demokracie obsadila post premiéra, ministra průmyslu a obchodu nebo také ministryně práce a sociálních věcí, má hnutí ANO své zástupce na ministerstvech financí, místního rozvoje i dopravy. Poslanec Jiří Petrů vykonává mandát poslance třetí volební období, Miloslav Janulík do poslanecké lavice usednul loni poprvé.