Notice: Aktuální metoda pro konstruktor třídy WP_Widget není podporována už od verze 4.3.0! Použijte prosím raději funkci
__construct()
. in F:\HostingSpaces\x_chaseart\janulik.cz\wwwroot\wp-includes\functions.php on line 3624
Janulík | Poslanci chtějí obchvat Břeclavi, informovali starostu

14.03.2014 Poslanci chtějí obchvat Břeclavi, informovali starostu

Břeclav, 14. března 2014 – Poslanec Miloslav Janulík z ANO inicioval na pátek 14. března 2014 druhé jednání koaličních poslanců z Břeclavska ve věci podpory výstavby obchvatu Břeclavi. Pouhý týden po prvním společném jednání na toto téma se Janulík sešel ve Valticích s poslancem za ČSSD Jiřím Petrů. K rozšířenému setkání byli tentokrát již přizváni, oblastní předseda ANO Milan Vojta, i zástupci Města Břeclavi, za které dorazili starosta Oldřich Ryšavý a tajemník Zdeněk Opláka.

Jak Janulík v úvodu prohlásil, bude muset podobných schůzek proběhnout ještě mnoho, důležité však je, že se věci dávají do pohybu a existuje podpora záměru napříč stranami. Janulík také informoval zúčastněné o průběhu jeho jednání se členy vlády, ministrem financí i ministrem dopravy. Břeclavský starosta přednesl své hodnocení situace s tím, že obchvat se za dlouhou dobu nepodařilo prosadit žádné radnici Břeclavi.

V části věnované financím Janulík tlumočil nutnost nejen o finance na tak rozsáhlou investici žádat stát, ale také podílet se na optimalizaci a hledání úspor v jiných rozpočtových kapitolách. Přítomní se shodli na dalších konkrétních krocích. Prostřednictvím ministra dopravy Antonína Prachaře (ANO) podpoří co nejrychlejší zahájení výkupu pozemků v trase obchvatu. Přes ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) pak bude žádáno o vyjmutí části dotčené stavbou z území Natura 2000. V dalším pak poslanci podpoří zařazení staveb jako je břeclavský dopravní obchvat mezi liniové stavby ve veřejném zájmu, což by mělo zkrátit případnou realizací.

Výsledkem schůzky pak bylo i společné prohlášení obou koaličních poslanců, kteří oznámili břeclavskému starostovi, že se po neúspěšných snahách městské radnice ujímají iniciativy, která tak jako tak není v kompetenci města. Starostovi Ryšavému pak nabídli průběžné informování města Břeclavi jeho prostřednictvím o každém pokroku v daném záměru.

Společná snaha koaličních poslanců i představitelů koaličních stran je přitom ve věci tohoto záměru novinkou, ke které poprvé došlo až po sněmovních volbách v loňském roce.