Notice: Aktuální metoda pro konstruktor třídy WP_Widget není podporována už od verze 4.3.0! Použijte prosím raději funkci
__construct()
. in F:\HostingSpaces\x_chaseart\janulik.cz\wwwroot\wp-includes\functions.php on line 3624
Janulík | Obchvat Břeclavi je prioritou, řekl ve sněmovně ministr Prachař

20.03.2014 Obchvat Břeclavi je prioritou, řekl ve sněmovně ministr Prachař

Břeclav, 20. března 2014 – Koaliční poslanci Miloslav Janulík z ANO a Jiří Petrů z ČSSD pokračují v iniciativě za výstavbu obchvatu Břeclavi. V průběhu schůze poslanecké sněmovny v týdnu od 18. března 2014 absolvovali hned několik společných schůzek s ministrem dopravy Antonínem Prachařem (ANO), ale i jinýma, na kterých byl diskutován další postup ve věci břeclavského obchvatu.

„Cítím zde zcela jasnou vůli, nejen mě jako místního, ale i ze strany ministrů, udělat ve věci obchvatu konečně dlouho očekávaný posun k jeho realizaci. Z průběhu jednání jsem velmi optimistický, mám z nich dobrý pocit,“ zhodnotil jednání se svými stranickými kolegy Janulík.

Na téma obchvatu Břeclavi také 20. března 2014 na jednání sněmovny interpeloval poslanec Petrů. Ministr dopravy Antonín Prachař pak právě díky intenzivním konzultacím s oběma koaličními poslanci dokázal na dotaz z pléna bez přípravy fundovaně odpovědět.

„Stavba byla vyhodnocena v rámci dopravních sektorových strategií jako prioritní a zahájení stavby předpokládáme v roce 2017-2018. Příprava pro letošní rok je alokována ze SFDI a je tam částka 16 mil., takže proces přípravy bude pokračovat dál. Musím říci, že tato stavba je samozřejmě velmi důležitá, máme územní rozhodnutí, ale musíme se prokousat celou mašinérií, kterou jsem se snažil nastínit“, uvedl na plénu poslanecké sněmovny Prachař

„O obchvatu Břeclavi intenzivně jednám v týmu s ministry z ANO. Je ale důležité, že jsem na ně toto téma přenesl ještě před vyslovením důvěry vládě, od začátku tak vědí, jak velký problém to pro obyvatele regionu je. Ministr dnes ve sněmovně říká, že obchvat je prioritou. Dalším krokem nyní musí být zahájení výkupu pozemků“, dodal optimisticky Janulík.